Projekt VRT CZ byl součástí RAIL BUSINESS DAYS

Na RAIL BUSINESS DAYS se během 3 dnů vystřídalo přes 10 000 návštěvníků!

V posledních dnech se v železniční dopravě mluvilo pouze o jediném, a to o RAIL BUSINESS DAYS. Mezinárodní konference a veletrh trval 3 dny. Včera byl oficiálně ukončen. První ročník této akce přilákal na brněnské výstaviště přesně 10 820 návštěvníků z řad široké i odborné veřejnosti!

Značný zájem ze strany veřejnosti byl o prohlídku vystavených vozidel v čele s legendárním francouzským rychlovlakem TGV
„Značný zájem ze strany veřejnosti byl o prohlídku vystavených vozidel v čele s legendárním francouzským rychlovlakem TGV, který je symbolem příchodu vysokorychlostní železnice do ČR a byl součástí expozice Správy železnic. Návštěvníky však neméně zaujala i další vozidla, např. ČD InterJet, měli také možnost si prohlédnout kabinu lokomotiv Siemens Vectron a Traxx MS3 nebo dvoucestná vozidla či moderní podbíječku od Hrochostroje. Velké přízni se těšila i vnitřní část veletrhu včetně speciální studentské sekce. Návštěvnost je asi nejvíce vypovídajícím číslem, zájem předčil naše očekávání“, říká za pořadatele Robert Pagan.

Zahájení veletrhu i doprovodné odborné konference se úvodní den (7. června) ujal ministr dopravy Martin Kupka a Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic. Odborné konference se v úterý 7. června zúčastnilo přes čtyři sta posluchačů z řad odborné veřejnosti a vystoupily zde špičky v oboru.

RAIL BUSINESS DAYS 2022 ve zkratce:

více než 10 000 návštěvníků za 3 dny
více než 6 desítek vystavovatelů
více než desítka vystavených vozidel na téměř 8 00 metrech kolejí
celodenní konference s účastí stovek odborníků
legendární rychlovlak TGV, na jehož převoz se přišly podívat tisíce lidí

Zdroj: DopravaDnes

 


DopravaDnes


Projekt VRT CZ byl jedním z vystavovatelůSetkání s ministrem dopravy Martinem Kupkou a generálním ředitelem Správy železnic Jiřím Svobodou