VRT CZ na Rail Business Days Ostrava

Veletrh RAIL BUSINESS DAYS v Ostravě přilákal více než osm tisíc návštěvníků!
Mezinárodní železniční veletrh a konference RAIL BUSINESS DAYS odstartoval v Ostravě v areálu Trojhalí Karolina v pondělí 5. června a do 7. června přilákal 8043 návštěvníků. Těm se představilo více než 110 vystavovatelů z České republiky i zahraničí a třináct kolejových vozidel. Veletrh i doprovodnou konferenci zahájil v pondělí ministr dopravy Martin Kupka.

Zahájení veletrhu se ujal ministr dopravy Martin Kupka, generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a ředitelé veletrhu za společnost VIA PRO MOTION Robert Pagan s Monikou Svobodovou.Následovalo i zahájení odborné konference, zde se moderace ujala Daniela Písařovicová.,,Tato unikátní akce je zajisté oslavou železnice. Letošní rok je rozhodně rekordní zhlediska investic na české železnici, které míří do klíčových dopravních akcí. Současně se letos i značně uvolní hlavní koridor, a to díky dokončení stavebních projektů. Tento veletrh je od základů zajisté pozitivní příležitost navzájem se inspirovat a poznat, v čem je konkurence dál nebo kde jsme o několik kroků napřed. Jsem přesvědčen, že česká železnice je v několika oblastech o krok napřed v porovnání s našimi sousedy,“ popřál veletrhu Martin Kupka, který si následně i celý veletrh osobně prohlédl, zde ho doprovázel také generální ředitel společnosti České dráhy Michal Krapinec.
„Zatraktivnění drážní dopravy pokládáme za prioritní zejména vzhledem k tomu, že drážní doprava v Moravskoslezském kraji je dopravou páteřní, ekologickou a při přetížení našich silnic a dálnic také dopravou s novou budoucností,“ uvedl Radek Postawka.Těší nás, že se nám opět po roce podařilo spojit železniční svět české i za hraniční železnice v tuzemském prostředí. Současně jsem velmi potěšen faktem, že na kolejích na návštěvníky čekalo hned několik premiér. Poprvé zde naživo byla k vidění jednotka RegioFox i třívozový RegioPatner pro České dráhy, novinkou byla také dvoupodlažní jednotka KISS EMU pro dopravce ZSSK. Současně již nyní zveme návštěvníky na příští ročník, který se uskuteční znovu v Ostravě v termínu 11. – 13. června 2024,“ dodal Robert Pagan.*Text čerpán z tiskové zprávy pořadatele Via promotion

*Zdroj fotografií pořadatele Via promotion

 


Více informací o veletrhu naleznete na webových stránkách