11.4.2024 Železnice Pardubice 2024

PROJEKT VRT CZ BYL GARANTEM ODBORNÉHO SETKÁNÍ ŽELEZNICE PARDUBICE 11. DUBNA 2024

Jak hodnotí jubilejní 10. ročník Odborného setkání Pardubice pořadatelé ?

Desátý ročník tradičního setkání železničářů, odborníků, politiků a fanoušků v Pardubicích je úspěšně za námi a byl ve všech směrech naprosto rekordní!

Díky jedinečné spolupráci s vysokými školami – Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice a Fakultou dopravní Českého vysokého učení technického v Praze se nám podařilo připravit celodenní program plný dynamických ukázek a zorganizovat také studentský Veletrh práce a osobního rozvoje. Návštěvníci si mohli vyzkoušet virtuální realitu při trénování provozu na silnici i železnici, prohlédnout si živý přenos z železničního uzlu a vyslechnou si přednášku jedné z nejvýraznějších osobností české technologické scény – Petra Máry.

V odpolední odborné části jsme pak hovořili o konkrétních plánech České republiky na strategické financování železnice, odhalili jsme největší investiční projekty ve východních Čechách (včetně vysokorychlostního spojení RS5) a ukázali jsme nejmodernější technologie, které udávají trendy nejen v Česku, ale také v zahraničí.

Věříme, že se Vám odborné setkání líbilo a zúčastníte se 11. ročníku, které se uskuteční 10. dubna 2025 v Pardubicích.Více o odborném setkání, naleznete ZDE